Malířské a lakýrnické práce

Poskytujeme kvalitní malířské a lakýrnické práce za rozumné ceny. Garantujeme Vám kvalitně odvedenou práci a Vaši plnou spokojenost.

 

Pokud chcete vymalovat jeden pokoj, kancelář, rodinný dům či celou firmu, obraťte se na nás!

Potřebujete natřít topení, zárubně nebo plot? Jsme tu pro Vás!

 

Používáme pouze kvalitní barvy od firem:

Primalex 

Düfa

Dulux 

Jub

Het 

Hammerite

Mistral

Herbal 

Eternal

 

A pokud máte svou vlastní barvu nebo preferujete jinou značku,nevadí! Použijeme jen to,co si budete přát.

 

O barvách:

 

Kamkoliv se podíváme, vidíme okolo sebe svět plný barev. Každý z nás vnímá barvy svým jedinečným způsobem.


Barva je osobní, smyslový vjem, který je stimulován v mozku světlem dopadajícím na sítnici oka. Vnímání barvy je náročný proces, ve kterém spolupracují světlo, objekt, oko a mozek. Fyzikálně se jedná o elektromagnetické záření různých frekvencí a délek.

Uvědomujeme si, že barvy našich obydlí vyjadřují naši osobnost a vkus, ale velký výběr barevných odstínů nás může rychle zmást a vystrašit. Nedejte se odradit a nechte se vést svojí intuicí. Pamatujte, že barvy nejsnadněji přizpůsobíme vzhledu a estetice našeho domu a umožňují nám sladit všechny prvky v místnosti. Flexibilitu nám poskytuje nabídka tisíců různých odstínů.

Před výběrem barvy se pokuste odpovědět na následující otázky:
 

  • Jaký je význam místnosti, kterou budeme barvit?
  • Kdo používá tuto místnost?
  • Je v místnosti přirozené osvětlení?
  • Jak bude místnost navržena (nábytek, styl)?
  • Jaké barvy jsou použity v okolních místnostech?
  • Jaké pocity má místnost navozovat?

Použití barev je opravdu silný výrazový prostředek, kterým můžete hodně získat, ale také hodně ztratit. Abyste při kombinaci barev snáze dosáhli úspěchu, představíme vám v dalším textu v krátkosti základy teorie barev.

 

 

Výchozí jsou čtyři primární barvy na barevném kruhu – žlutá, červená, modrá a zelená. Mícháním těchto primárních barev mezi sebou získáme barvy sekundární: purpurovou, tyrkysovou, oranžovou a světlezelenou.

Polohou odstínů na barevném kruhu určujeme tři barevné harmonie:
 
Jednobarevné harmonie jsou ty, u kterých se jedná o varianty jedné barvy různého jasu (tmavé, světlé). Pokud takovou harmonii použijeme v celém prostoru, bude působit unavujícím dojmem, mdle, nudně a nezajímavě.

Příbuzné harmonie jsou ty, ve kterých používáme barvy, které v barevném kruhu leží vedle sebe. Příklad jsou žlutá, oranžová, červená (spektrum teplých barev), zelená, zelenomodrá, modrá (spektrum studených barev).

Kontrastní harmonie jsou ty, ve kterých kombinujeme kontrastní barvy, resp. barvy ležící v barevném kruhu proti sobě. To jsou například kombinace červené a zelené, žlutozelené a fialové, fialové a žluté, oranžové a modré.

Teoretické znalosti o barvách můžeme při výběru barev velice dobře využit, nejdůležitějším faktorem ale přeci jen zůstane subjektivní pohled osob, které budou v místnosti s barvami žít.

 

 

Nejoblíbenější barvy

Barvy svými fyzikálními vlastnostmi a fyziologickými účinky významně působí na nás a naše emoce, proto je právem spojujeme se zvláštními událostmi svého života.
 
Nejoblíbenější barvy v západní kultuře jsou oranžová, žlutá, červená a zelená. Červená barva je spojená s ohněm, oranžová a žlutá jsou vnímány jako barvy vřelosti, tepla, touhy a smyslnosti. Zelená je nejvíce přírodní barva, neboť ji najdeme všude v přírodě.

Oranžová barva je barva mládí, jiskřivá a jasná, vhodná jako signál nebezpečí nebo výstraha před žhavými předměty. Oranžová stimuluje srdce, avšak nemá vliv na krevní tlak. Její přítomnost může být buď dráždivá, nebo lichotivá. Stimuluje trávení a zvyšuje chuť k jídlu. Oranžová barva vzbuzuje instinkty, extroverzi a emocionální teplo. Hodí se pro restaurace, kuchyně, společenské místnosti. Je objektivně spojována se západem slunce, ohněm a ovocem (pomeranče).

 

Žlutá barva je barva slunce. Znamená blízkost a povrchnost, ale současně také dotěrnost a odolnost, která může přecházet až v podrážděnost. Žlutá barva je dobře viditelná, proto je vhodná jako signál nebezpečí, upozornění. Příznivě působí na naši nervovou soustavu. Považujeme ji za stimulant mysli a jako takovou za intelektuální a rozumovou. Důležitá vlastnost žluté barvy je její komunikativnost. Kvůli její tradici ji ještě dnes používáme jako barvu poštovních vozidel a poštovních schránek. Žlutá barva odpovídá vzduchu. Vzduch je také prostředkem komunikace. Je lehký, živý a šťastný. Bílá, růžová a žlutá jsou barvy malých, něžných a citlivých věcí. Symbolizují také naivitu. Společně s červenou a oranžovou patří žlutá mezi barvy aktivity a energie, jako barva světla také symbolizuje osvícenství. Z psychologického hlediska je žlutá nejveselejší barvou, jako barva slunce zaujímá ve viditelném spektru také největší část.

 

Červená barva je barva krve a ohně, symbol života a lásky, je výrazem moci, tepla a pohybu. Ohřívá okolí a jí nejbližší infračervené tepelné záření proniká hluboko do lidské tkáně. Proto má červená barva souvislost se svalovým napětím, zrychluje srdeční tep, zvyšuje krevní tlak a rytmus dýchání. Příliš mnoho červené barvy v místnosti může vyvolat poněkud nepříjemný dojem vtíravosti, ale může také působit ohromujícím dojmem. Jako barva vitality a aktivity podporuje červená rovněž intelektuální činnost. Červená rozbouří vzrušení. Je nejvíce násilná v porovnání s ostatními barvami a doslova nás nutí být aktivní. Fyzikálně je červená nejvíce viditelná barva a proto se používá jako signál pro poplach, upozornění na chybu a barva pro zastavení.

 

Zelená barva je barva jara, rostlin a probouzející se živé přírody. Je svěží, vlahá, ale chladná. Má uklidňující účinek na nervovou soustavu. Z duchovního hlediska znamená naději v novou činnost, život a růst. Vyrovnává emoce, přináší harmonii, uklidní duši. V místnosti také potlačí nespavost. Kvůli svému klidu a pasivitě je zelená barva pravým opakem červené, která vyjadřuje neklid a aktivitu. Obě tyto barvy se vzájemně doplňují. Ačkoliv je objektivní její spojení se zelení viditelnou v přírodě (jetel, tráva, stromy), její emocionální spojení nejsou vždy nejpříjemnější; někdy bývá spojována s ponurými a nepříjemnými událostmi. Symbolika zelené barvy je různorodá: pravda, víra, důvěra, obrození, klid...